Top 10 Most Expensive Mercedes Cars in the World

مرسدس (یا مرسدس بنز) یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین برندهای خودروسازی آلمانی است. در حالی که این خودروساز چندین وسیله نقلیه تجاری تولید می‌کند، اما عموماً به خاطر ساخت سدان‌های لوکس، SUV و کوپه شهرت دارند. اما کدام یک از این خودروها بالاترین قیمت را دارند؟

گران ترین خودروی مرسدس بنز در جهان، مرسدس بنز 300 SLR مدل 1955، Uhlenhaut Coupé است. این دو در نقره ای یک نسخه قانونی خیابانی از مسابقه 300 SLR و یکی از دو در ساخته شده است.زمانی که در سال 2022 به حراج رفت، به قیمت 142 میلیون دلار فروخته شد.

یک مرسدس سدان کاملاً جدید ممکن است حدود 60000 دلار قیمت داشته باشد، اما بسیاری از خودروهای مرسدس میلیون ها ارزش دارند! این رتبه بندی نشان می دهد که کدام یک از این خودروها گران ترین هستند.

اینجا 10 خودروی برتر مرسدس بنز در جهان آورده شده است:

  1. 1955 Mercedes-Benz 300 SLR ‘Uhlenhaut Coupé’ – $142 million
  2. 1954 Mercedes-Benz W196R Formula 1 Single-Seater – $29.65 million
  3. 1936 Mercedes-Benz 540K Special Roadster – $11.77 million
  4. Mercedes-Benz SLR McLaren 999 Red Gold Dream – $11 million
  5. 1998 Mercedes-Benz AMG CLK GTR Strassenversion – $10 million
  6. 1928 Mercedes-Benz 680S Torpedo Roadster – $8.25 million
  7. Mercedes-Maybach Exelero – $8 million
  8. 1955 Mercedes-Benz 300 SL Alloy Gullwing – $6.825 million
  9. 1935 Mercedes-Benz 500K Roadster – $5.92 million
  10. 1928 Mercedes-Benz Type S Sports Tourer – $5.395 million

10. 1928 Mercedes-Benz Type S Sports Tourer – $5.395 Million

بسیاری از گران‌ترین خودروهای مرسدس عتیقه هستند. قدمت برند مرسدس بنز به سال 1926 برمی گردد و یکی از گران ترین خودروهای متعلق به این برند مرسدس بنز تایپ اس اسپرت تورر 1928 است.

اگر از طرفداران وسایل نقلیه عتیقه هستید، احتمالاً از شاسی بلند و گلگیرهای گسترده این خودرو به سبک مربی قدردانی خواهید کرد. ظاهر آرت دکو ظریفی دارد اما دارای اجزای صنعتی قابل توجهی است.

برای مثال، چرخ‌ها تا حدی درام‌های ترمز مسی را پنهان می‌کنند و محفظه موتور دارای چندین لوله اگزوز برنزی رنگ است که با نمای بیرونی مشکی و براق خودرو در تضاد است.

با توجه به این واقعیت که چند تا از اولین خودروهای مرسدس بنز برای مسابقه و نه برای رفت و آمد استفاده می شد، این لمس های نه چندان لوکس تعجب آور نیست.

با این حال، مرسدس بنز تایپ S اسپرت تورر مدل 1928 بیرون از یک عمارت مجلل یا در کنار یک جاده روستایی آرام در ساحل نشسته به نظر نمی رسد. اما برای چنین تجربه ای باید میلیون ها دلار بپردازید.

در سال 2021، مرسدس بنز تایپ اس اسپرت تورر بازسازی شده 1928 در حراجی بونهامز به قیمت 5.395 میلیون دلار فروخته شد!

این ماشین عتیقه خاص تاریخچه ای جذاب دارد. در ابتدا توسط یک خریدار در درسدن خریداری شد، به زودی به یک مالک جدید در لندن سفر کرد.

سپس بین چندین مالک بریتانیایی تغییر کرد و اطمینان حاصل کرد که از یک تور بزرگ در انگلستان و اسکاتلند لذت می برد. پس از آن، خودرو دوباره سه بار در ایالات متحده معامله شد تا اینکه پدر آخرین مالک آن را در سال 1964 به دست آورد. سپس تایپ S سهم شیر از عمر خود را در آخرین مالکیت سپری کرد.

از آن زمان به بعد، آخرین مالک و فرزندانش تایپ S را حفظ کردند و تا زمان حراج آن را به شکوه اصلی خود حفظ و بازسازی کردند. این مرسدس بنز به‌طور غیرقابل انکاری سریع، فوق‌العاده جذاب است و به لطف طراحی کلاسیک و کمیاب نسبی‌اش، ارزشش را دارد.

9. 1935 Mercedes-Benz 500K Roadster – $5.92 Million

اگر تا به حال فیلم گتسبی بزرگ (با بازی لئوناردو دی کاپریو و توبی مگوایر) محصول 2013 را دیده باشید، ممکن است متوجه شده باشید که شخصیت های این فیلم با ماشین های کلاسیک واقعا رنگارنگ رانندگی می کنند. در حالی که مرسدس بنز 500K رودستر 1935 بخشی از خط تولید خودروی این فیلم نیست، علیرغم تاریخ اکران آن در سال 1935، در دهه 1920 منحط به نظر نمی رسد.

این مرسدس بنز عتیقه کمیاب با نمای بیرونی روشن و قرمز آب نباتی و شاسی بلند به سبک مربی، یکی از کمتر از 30 خودروی ساخته شده در سال 1935 است، و همچنین یکی از معدود خودروهای جاده ای 100 مایل در ساعت بود که در دهه 1930 موجود بود. این رودستر به دلیل طراحی شیک و سرعت سوپرشارژ باورنکردنی (تا 110 مایل در ساعت یا 177 کیلومتر در ساعت) همیشه گران بوده است.

اما قیمت آن در اولین عرضه آن در سال 1935 با ارزش امروزی آن قابل مقایسه نیست. وقتی این مرسدس بنز در سال 2016 به حراج رفت، به قیمت 5.92 میلیون دلار فروخته شد!

اگرچه این خودرو تاریخچه مستندی ندارد (برخلاف مرسدس بنز تیپ S اسپورت تورر 1928 که قبلاً ذکر شد)، این رودستر اسپرت آلمانی به لطف مهندسی نادر و نوآورانه (در آن زمان) هنوز یک دارایی ارزشمند است.

8. 1955 Mercedes-Benz 300 SL Alloy Gullwing – $6.825 Million

بسیاری از خودروهای مرسدس قبل از جنگ جهانی ارزش ثروت زیادی دارند، اما آنها تنها خودروهای قدیمی مرسدس بنز نیستند که میلیون‌ها دلار در حراج به فروش می‌رسند. به عنوان مثال مرسدس بنز 300 SL آلیاژی Gullwing مدل 1955 را در نظر بگیرید.

این خودروی اسپورت نئوآینده‌نگر یکی از برجسته‌ترین کوپه‌های مرسدس بنز است که تاکنون عرضه شده است.

اگرچه این خودرو با چراغ‌های جلو، آینه‌های دید عقب و سایر ویژگی‌های رایج در بین خودروهای مصرفی استاندارد، قانونی است، اما یک خودروی مسابقه‌ای کلاسیک نیز هست. این خودرو دارای بدنه ای سبک و موتور NSL است که قادر به تولید 215 اسب بخار قدرت است که آن را به یکی از سریع ترین خودروهای زمان خود تبدیل کرده است.

تعداد کمی از این خودروها در سال 1955 ساخته شدند (فقط 24 دستگاه) که باعث شد 300 SL Alloy Gullwing نه تنها برای زمان خود، بلکه برای عصر مدرن کمیاب باشد.

بنابراین هنگامی که یک مرسدس بنز 300 SL آلیاژی Gullwing مدل 1955 کارخانه ای درست در سال 2022 به حراجی رفت، پیشنهاد دهندگان به سرعت شروع به انجام حرکات خود برای افزودن این خودرو به مجموعه خود کردند. پیشنهاد برنده 6.825 میلیون دلار بود.

این مرسدس بنز، سیزدهمین مدل 300 SL Alloy Gullwing تولید شده در سال 1955، بیش از نیم قرن از نگهداری و مراقبت استثنایی برخوردار بوده است. بدنه و موتور آلیاژی اصلی هستند، چیزی که معمولاً در خودروهای اسپورت که به دهه 1950 بازمی‌گردد، نمی‌یابید.

از آنجایی که این آلیاژ Gullwing در دهه‌های گذشته از مراقبت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده است، و از آنجا که یکی از کمیاب‌ترین خودروهای مرسدس بنز در جهان است، مطمئناً با گذشت زمان تبدیل به گنجینه ارزشمندتری خواهد شد. با این حال، این خودروی اسپرت دو در شیک، گران‌ترین مرسدس بنز تمام دوران نیست.

7. Mercedes-Maybach Exelero – $8 Million

Mercedes-Maybach یک بخش با عملکرد بالا از مرسدس است که در ساخت خودروهایی که نمونه نهایی لوکس معاصر هستند تخصص دارد. در واقع، گران‌ترین مرسدس بنز جدیدی که امروز می‌توانید بخرید، احتمالاً مرسدس مایباخ است!

اما در حالی که قیمت یک مرسدس میباخ غیرمعمول ممکن است بیش از 194000 دلار باشد، برخی از مدل ها میلیون ها ارزش دارند. مرسدس مایباخ اکسلرو یک نمونه فوق العاده است.

بر خلاف خودروهای مرسدس میباخ S کلاس تولید کارخانه، مرسدس میباخ اکسلرو بی‌نظیر است و بسیار ارزشمند است. ارزش این کوپه دو در شیک 8 میلیون دلار است و در حال حاضر بخشی از مجموعه گسترده خودروهای رپر Jay-Z است. همچنین شایان ذکر است که Jay-Z یکی از افرادی است که دارای گران ترین خودروهای جهان است!

با این حال، در حالی که ممکن است تصور کنید که نادر بودن این خودرو عامل اصلی پشت برچسب قیمت باورنکردنی آن است، در اینجا چیزهای بسیار بیشتری از صرف انحصاری بودن اتفاق می افتد.

مرسدس مایباخ اکسلرو محدودیت‌های قانونی بودن خیابان را آزمایش می‌کند. موتور V12 آن می تواند خودرو را به سرعتی در حدود 218 مایل در ساعت (حدود 351 کیلومتر در ساعت) برساند.

همچنین یک وسیله نقلیه زیباشناختی است، با طراحی یکپارچه‌سازی با گلوله‌مانند و یک قاب کم‌سوار که درست بالای پیاده‌رو می‌لغزد و در امتداد جاده زوم می‌کند. اگرچه این خودرو در ابتدا دارای تزئینات نقره‌ای در قسمت پایینی خود بود، اما اکنون تقریباً کاملاً مشکی است (به جز چند لهجه کرومی) که ظاهری کلاسیک و معمایی به آن می‌دهد.

6.Mercedes-Benz 680S Torpedo Roadster 1928 – $8.25 Million

انکار ظرافت و جذابیت کلاسیک مرسدس بنز 680S Torpedo Roadster مدل 1928 غیرممکن است.

این خودروی عتیقه (عمدتاً سفید با خطوط و لهجه‌های قرمز گیلاسی) در زمان ساخت خودرویی بی‌نظیر نبود و سه مدل مشابه در همان سال تولید خود را به پایان رساندند. اما اکنون این تنها مدل پنجره کوتاه باقی مانده در این سیاره است.

680S Torpedo Roadster دارای چندین ویژگی مشترک با Type S Sports Tourer است. مانند تایپ S، لوله های اگزوز موتور را در امتداد شاسی ساخته شده خود دارد. اما برخلاف تایپ S (که در همان سال عرضه شد)، این لوله‌ها تا حدی توسط لاستیک زاپاس سمت شاسی و به خوبی ساخته شده روی گلگیر آن پوشیده شده‌اند.

این خودرو همچنین پیشروی 500K رودستر بود و آن را به نمونه ای عالی از تکامل مهندسی خودروسازی مرسدس بنز در قرن بیستم تبدیل کرد.

همانطور که می توانید تصور کنید، وضعیت این خودرو به عنوان یک یافته نادر (همراه با اهمیت تاریخی و ظاهر چشم نواز آن) آن را به یک کالای گران قیمت برای هر مشتاق مرسدس بنز تبدیل می کند. در سال 2013، این رودستر در حراجی به قیمت 8.25 میلیون دلار فروخته شد. امروزه، احتمالاً می تواند با چند میلیون دلار دیگر دست به دست شود!

5. 1998 Mercedes-Benz AMG CLK GTR Strassenversion – $10 Million

از بسیاری جهات، مرسدس بنز 1998 AMG CLK GTR Strassenversion یک مرسدس بنز 300 SL آلیاژ Gullwing مدل 1955 است که در دهه 1990 آورده شده است. این یک کوپه دو در اسپرت و شیک با کابین جمع و جور و نمای بیرونی نقره ای است.

گفته می شود، تفاوت ها و ارتقاء قابل توجه زیادی وجود دارد. این مرسدس بنز کمیاب که یکی از تنها 25 خودروی ساخته شده تاکنون است، نسخه قانونی مرسدس بنز CLK GTR است، خودرویی که برای مسابقات رقابتی ساخته شده است.

در نتیجه، دارای یک فضای داخلی مینیمالیستی و کاربردی است که تمرکز اصلی را بر رانندگی قرار می دهد. اما با حداکثر سرعت 214 مایل در ساعت (حدود 344 کیلومتر در ساعت)، این ابرخودرو برای اکثر بزرگراه ها بسیار قدرتمند است.
گفته می شود، می توانید هنگام رانندگی در بخش های نامحدود اتوبان آلمان، پدال را روی فلز قرار دهید!

البته، ابتدا باید یکی از این خودروهای مورد علاقه را پیدا و خریداری کنید. مگر اینکه چندین میلیون برای خرج کردن داشته باشید، این بخش می تواند مشکل باشد. به هر حال، CLK GTR Strassenversion ارزش خیره کننده 10 میلیون دلاری دارد.

4. Mercedes-Benz SLR McLaren 999 Red Gold Dream – $11 Million

وقتی صحبت از سوپراسپرت ها می شود، تقریبا غیرممکن است که به مک لارن اشاره ای نکنیم. این خودروهای اسپرت رعد و برق سریع منحصر به فرد هستند و معمولاً دارای طرح های مفهومی هستند که در سایر سوپراسپرت ها نخواهید یافت.

اما وقتی مک لارن بریتانیایی را با مرسدس بنز آلمانی ترکیب می کنید چه اتفاقی می افتد؟ اگر خوش شانس هستید، مرسدس بنز SLR مک لارن 999 رویای طلایی قرمز را دریافت می کنید.

این سوپراسپرت 11 میلیون دلاری که «رویای آلپ» نیز نامیده می‌شود، دارای 11 پوند (5 کیلوگرم) طلا و 600 یاقوت قرمز درخشان است. همچنین نام طراح آن، Ueli Anliker، در کنار تریم پایین آن دیده می شود. به طور خلاصه، هر چیزی جز ظریف است.

این سوپراسپرت همچنین بسیار سریع است و Anliker اظهار داشت که قصد دارد قبل از رفتن به حراج اطمینان حاصل کند که وسیله نقلیه می تواند به 1000 اسب بخار برسد. اما با توجه به مقدار طلای 24 عیار در داخل هر توپی چرخ، ممکن است بخواهید هنگام رانندگی با این مرسدس بنز، به آرامی حرکت کنید.

این همکاری مرسدس-مک لارن ممکن است گران ترین ابرخودروی مک لارن نباشد. اما به لطف طراحی بدنه منحصر به فرد و نمای بیرونی قرمز روشن، قطعا یکی از قابل تشخیص ترین هاست.

3. 1936 Mercedes-Benz 540K Special Roadster – $11.77 Million

فقط تعداد کمی از افراد خوش شانس می توانند سفارش ویژه مرسدس بنز 540K رودستر ویژه را که در سال 1936 عرضه شد، بپردازند.

اگرچه امروزه به این خودرو به عنوان یک عتیقه نگاه می کنیم، اما در زمان خود اوج طراحی و مهندسی بود. اما حداقل یک چیز از زمان خروج 540K Special Roadster از خط تولید تغییر نکرده است. هنوز هم بسیار زیبا است.

شاسی ساخته شده با اتوبوس کمی کوتاهتر از مدل های رودسترهای قبلی مرسدس بنز است، اگرچه انتهای دم کشیده است و به آن اجازه می دهد تایر زاپاس را از دید دور نگه دارد. هر رودستر برای خریدار سفارشی شده بود و همه آنها را منحصر به فرد می کرد.

اما پیدا کردن مرسدس بنز 540K جادهستر ویژه 1936 چالش برانگیز است. بیشتر آنها در طول جنگ جهانی دوم ناپدید یا نابود شدند.

با این حال، حداقل یکی از این رودسترهای با کیفیت لوکس توانست زنده بماند. این خودرو که زمانی متعلق به بارونس گیزلا فون کریگر بود، در سال 2012 در حراجی به قیمت 11.77 میلیون دلار فروخته شد.

از آنجایی که این یکی از معدود خودروهای جاده‌ای ویژه 540K باقی مانده است (و زمانی متعلق به یکی از اعضای اشراف بود)، این مرسدس بنز از لحاظ تاریخی مهم است که کاملا غیرقابل تعویض است.

2. 1954 Mercedes-Benz W196R Formula 1 Single-Seater – $29.65 Million

مرسدس بنز مانند پورشه و فراری به دلیل تولید سریع‌ترین خودروهای مسابقه‌ای در تمام دوران شهرت دارد.
اما آیا می دانستید که آنها یکی از گران قیمت ترین خودروهای عتیقه فرمول 1 را نیز ساخته اند؟

مرسدس بنز W196R فرمول 1 تک سرنشینه مدل 1954 از گران ترین خودروهای پورشه با ارزش تر است! البته، این وسیله نقلیه، ماشین مرسدس متوسط شما نیست.

این مرسدس بنز W196R که زمانی توسط قهرمان فرمول 1 خوان مانوئل فانجیو هدایت می‌شد، تاریخ درخشانی دارد که تکرار آن غیرممکن است. این اولین خودروی آلمانی بود که از زمان پایان جنگ جهانی دوم برنده جایزه بزرگ فرانسه شد.

سپس تا سال 1955 بر مسابقات بین المللی فرمول 1 تسلط داشت، زمانی که با 300 SLR جایگزین شد. اما خودرویی که فانگیو رانده می‌شود، محبوب‌ترین و گران‌ترین خودروی مرسدس بنز W196R فرمول 1 سینگر-سیتر مدل 1954 است.

در سال 2013، این ماشین نقره ای مستطیلی (با شماره 12 در طرفین و کاپوت آن) به قیمت 29.65 میلیون دلار فروخته شد.
برای مدت کوتاهی، این W196R رکورد گران‌ترین خودروی فروخته شده در حراجی را در اختیار داشت.

امیدواریم صاحب فعلی آن بفهمد که چه قطعه ارزشمندی از تاریخ خودروسازی آلمان در دست دارد!

1. 1955 Mercedes-Benz 300 SLR ‘Uhlenhaut Coupé’ – $142 Million

گران‌ترین مرسدس بنز مدل 1955 مرسدس بنز 300 SLR، Uhlenhaut Coupé است. این خودروی اسپورت نقره ای 142 میلیون دلار ارزش دارد و در سال 2022 در حراجی به قیمت 135 میلیون یورو فروخته شد.

در نگاه اول، ممکن است فکر کنید که Uhlenhaut Coupé فقط یک نسخه تغییر یافته از 300 SL Alloy Gullwing است. و در برخی موارد، شما درست می گویید.

به هر حال، Uhlenhaut Coupé یک مرسدس بنز 300 SL مدل 1955 است و استایل و اندازه بدنه آن به طرز چشمگیری شبیه به آلیاژ Gullwing است. با این حال، Uhlenhaut Coupé برای عبور از کنار وسایل نقلیه کندتر ساخته شده است. R در SLR مخفف Rennsport است که به معنی مسابقه است.

هنگامی که این کوپه نقره ای در اواسط دهه 1950 عرضه شد، سریع ترین وسیله نقلیه قانونی خیابانی در جهان بود. تنها دو مورد ساخته شد و یکی که به قیمت 142 میلیون دلار فروخته شد، توسط شرکت مرسدس بنز تا رسیدن به حراج با عشق حفظ و نگهداری شد.

اساساً، Uhlenhaut Coupé یک قطعه بکر از تاریخ قابل رانندگی است که دقیقاً مانند بیش از نیم قرن پیش به نظر می رسد و عمل می کند. اهمیت تاریخی و شرایط استثنایی آن (بدون ذکر نادر بودن و سرعت آن) به راحتی آن را به یکی از با ارزش ترین خودروهای جهان تبدیل کرده است.

گران ترین مرسدس بنز جهان کدام است؟

گران‌ترین خودروی مرسدس بنز در جهان Uhlenhaut Coupé است، مرسدس بنز 300 SLR مدل 1955. یکی از تنها دو نسخه کوپه ساخته شده از 300 SLR مسابقه ای، این زیبایی دو در در سال 2022 در حراجی به قیمت 142 میلیون دلار فروخته شد.

این خودرو علاوه بر اینکه به لطف کارهای مرمت پر زحمت و یک عمر مالکیت شرکت مرسدس بنز در شرایط جدید قرار دارد، از سرعت های چشمگیری برخوردار است. این شایسته بهترین موزه های خودرو و مجموعه های خصوصی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.