The Benz Motor in Aviation Engines Book 1917

در مسابقه جایزه قیصر برای موتورهای هوانوردی یک موتور بنز چهار سیلندر 130 در 180 میلی متر.با توسعه 103 B.H.P.در 1290 R.P.M جایزه اول را به دست آورد.مصرف سوخت 210 گرم در هر اسب بخار ساعت بود.وزن کل موتور 153 کیلوگرم بود.مصرف روغن 0.02 کیلوگرم در هر اسب بخار ساعت بود.این موتور پس از آن به یک طرح شش سیلندر توسعه یافت و سه اندازه مختلف ساخته شد.

جدول همراه برخی از جزئیات وزن، اسب بخار و غیره را نشان می دهد.

سیلندر بنز طراحی ساده، ساده و ساختاری بسیار قابل اعتماد است و ساخت آن چندان دشوار نیست. این سیلندر از چدن بدون روکش آب اما شامل 45 اینچ است.
زاویه زانویی درجه نسبت به پورت های سوپاپ.سیلندرها تا جایی که امکان داشته باشد ماشینکاری می شوند و در نقاط دیگر سوهان شده و خراش داده می شوند، پس از آن یک ژاکت که در دو نیمه فشرده می شود، با استفاده از لوله های کوتاهی که روی ژاکت جوش داده شده است، با گاز جوش داده می شود.پایین و بالای سیلندرها به گالری آب تبدیل می شوند و به این ترتیب لوله های آب جدا با وزن و عارضه آنها از بین می رود.
حلقه های لاستیکی که در گیره های آلومینیومی نگهداری می شوند برای اتصال سیلندرها به یکدیگر عمل می کنند.کل ساخت و ساز بسیار شسته و رفته و سبک به نظر می رسد.دیواره های سیلندر 4 میلی متر است.یا به ضخامت 3⁄16′′ و محفظه احتراق به شکل پنکیک استوانه ای و 140 میلی متر است.یا قطر 5.60 اینچ.صندلی های سوپاپ 68 میلی متر است.قطر و پورت سوپاپ 62 میلی متر است.
در قطرگذرگاه اتصال به پورت 57 میلی متر است.در قطر برای وارد کردن سوپاپ ها به داخل سیلندر، میل سوپاپ با دو قطر ساخته می شود و سوپاپ باید خمیده شود تا آن را در راهنما قرار دهد، که در انتهای بالایی آن یک بوش برنزی برای جبران قطر کوچکتر میل سوپاپ دارد.قطر میل سوپاپ 14 میلی متر یا 9⁄16′′ است و در قسمت بالایی آن به 91⁄2 میلی متر کاهش می یابد.دریچه ها از طریق یک میله فشار و ساختار بازوی تکان دهنده کار می کنند که 7⁄16 اینچ و بسیار سبک است.تکیه گاه های بازوی راکر ناودانی های فولادی با سرهای بزرگ شده برای گرفتن بلبرینگ دو ردیفه هستند.

یک غلتک در یک انتهای بازوی راکر نصب شده است تا به انتهای میل سوپاپ برخورد کند، و بازوی راکر دارای گلوب قابل تنظیم در انتهای دیگر است.میله های فشار لوله های فولادی سبک با ضخامت دیواره 0.75 میلی متر هستند.و یک فنجان فولادی سخت شده در انتهای بالایی خود برای درگیر شدن با گلوب بازوی راکر و یک کره فولادی سخت شده در انتهای پایینی خود به سوکت در پیستون غلتکی داشته باشید.
میل بادامک بنز دارای قطر 26 میلی متر است.و به طور مستقیم از 18 میلی متر حوصله می شود.یک چرخ دنده مارپیچی وجود دارد که به طور یکپارچه با محور تقریباً در مرکز طول آن ساخته شده است تا چرخ دنده پمپ روغن را به حرکت درآورد.صفحه های بادامک 10 میلی متری هستند.وسیع.همچنین، علاوه بر بادامک ورودی و خروجی، مجموعه ای از بادامک های نیمه فشرده نیز وجود دارد.شفت در یاتاقان‌های خود به‌وسیله یک برون‌مرکز حرکت می‌کند تا این بادامک‌ها وارد عمل شوند.در انتهای جلوی محور یک فلنج دنده محرک وجود دارد که قطر آن بسیار کم و بسیار نازک است.فلنج 68 میلی متر است.در قطر و 4 میلی متر ضخیم است و به اندازه 6 میلی متر ضربه زده می شود.پیچ و مهره طول کل میل بادامک 1038 میلی‌متر است و حفاری با این طول به یک کار خسته کننده تفنگ معمولی تبدیل می‌شود.

چرخ دنده شفت بادامک 140 میلی متر است.یا 51⁄2 اینچ قطر خارجی.دارای پنجاه و چهار دندانه و صفحه دنده 15 میلی متر است.یا 19⁄32′′.فلنج و تار دارای ضخامت متوسط 4 میلی متر هستند.با 5⁄32′′ و تار پر از حفره هایی که بین چرخ دنده خار نصب شده روی میل بادامک و چرخ دنده میل بادامک قرار گرفته اند سوراخ می شود.دنده ای وجود دارد که برای به حرکت درآوردن آهنربا و سرعت سنج و همچنین پمپ هوا کار می کند.شفت به طور یکپارچه با این چرخ دنده ساخته شده است و دارای یک بخش غیر عادی است که پیستون رول پمپ هوا به آن برخورد می کند.
میل لنگ هفت بلبرینگ به شکلی زیبا تمام شده است و شفت خارج از موتور خاصی که ما داریم هیچ نشانه ای از سایش ندارد.میل لنگ 55 میلی متر است. در قطر و 69 میلی متر.طولانی از طریق هر دو پین میل لنگ و یاتاقان های اصلی 28 میلی متر سوراخ شده است.سوراخ، و گونه های میل لنگ با لحیم وصل شده است.گونه های میل لنگ نیز برای انتقال روان کننده به میل لنگ ساخته شده اند.در انتهای جلوی گونه میل لنگ روی یک چرخ دنده محرک فشار داده شده است.قطعه ای به انتهای جلوی شفت پیچ می شود که یک چرخ دنده محرک پمپ آب و سگ راه انداز را تشکیل می دهد.در انتهای عقب میل، بسیار نزدیک به محل نصب توپی پروانه، یک یاتاقان رانشی دوتایی وجود دارد که نیروی رانش پروانه را می گیرد.
ناودانی های بلند و شانه ای در نیمه بالایی قسمت میل لنگ کیس پیچ می شوند و تمیز از داخل محفظه عبور می کنند.نیمه پایینی پرونده کیس بسیار سفت و به خوبی دنده شده است.سه دیافراگم یاتاقان مرکزی دارای دو جداره هستند.وسط یک به عنوان مجرای عمل می کند که لوله آب از آن عبور می کند، و لوله هایی که در دو طرف مرکز قرار دارند مجرای ورودی هوای کاربراتور را تشکیل می دهند و از یک طرف بزرگ می شوند تا دریچه گاز کاربراتور را بگیرند.پیستون ها از چدن هستند و حمل می شوند.سه حلقه متحدالمرکز به عرض 1⁄4 اینچ در انتهای بالایی آنها که در محل اتصال سنجاق شده اند.
قسمت بالای پیستون، شکسته مخروط را تشکیل می دهد و پیستون ها 110 میلی متر هستند.در درازا قسمت پایینی دامن در داخل ماشین کاری شده و ضخامت دیواره آن 1 میلی متر است.پرچ شده به سر پیستون یک دیافراگم مخروطی است که در صورت قرار گرفتن با پین پیستون تماس می گیرد و گرما را از مرکز پیستون خارج می کند.
مجموعه پمپ روغن شامل یک جفت پمپ پیستونی است که روغن را از یک پمپ بیرونی جداگانه می کشد و به صورت یکپارچه با آن یک پمپ دنده ای ساخته شده است که روغن را تحت فشار حدود 60 پوند از طریق مجموعه ای از لوله های مسی در پایه به بلبرینگ های اصلی می رساند. .پمپ روغن پیستون جزئیات را به خوبی نشان می دهد.یک چرخ کرم و دو عدد غیرعادی از یک قطعه ماشینکاری شده و برای کارکردن پیستون ها کار می کنند.

نمای جانبی قسمتی و نمای انتهایی قسمتی موتور هوانوردی بنز 160 اسب بخار

برخی از جزئیات جالب موتور بنز 160 اسب بخاری، که در شکل 246 نشان داده شده است، از “هفته نامه عصر هوایی” بازتولید شده است و نشان می دهد که طراحی با چه دقتی در نظر گرفته شده است.
حداکثر اسب بخار،167.5 B.H.P

سرعت در حداکثر اسب بخار، 1500 R. P. M.
سرعت پیستون در حداکثر اسب بخار، 1770 فوت در دقیقه.
اسب بخار معمولی، 160 B. H. P.
سرعت در اسب بخار معمولی، 1400 R. P. M.
سرعت پیستون در اسب بخار معمولی، 1656 فوت در دقیقه.
فشار متوسط ترمز در حداکثر اسب بخار،101.2 پوند بر اینچ مربع.
فشار متوسط ترمز در اسب بخار معمولی، 103.4 پوند بر اینچ مربع.
قدرت ویژه اینچ مکعب حجم جارو شده در هر B. H. P.، 5.46 اینچ مکعب.160 B. H. P.
وزن پیستون، کامل با پین، حلقه ها و غیره، 5.0 پوند.
وزن شاتون، کامل با بلبرینگ، 4.99 پوند؛ 1.8 پوند رفت و برگشتی.
وزن قطعات رفت و برگشتی در هر سیلندر، 6.8 پوند.
وزن قطعات رفت و برگشتی در هر اینچ مربع از سطح پیستون، 0.33 پوند.
قطر خارجی دریچه ورودی، 68 میلی متر. 2.68 اینچ.
قطر دریچه شیر ورودی (d)، 61.5 میلی متر. 2.42 اینچ.
حداکثر بالابر دریچه ورودی (h)، 11 میلی متر. 0.443 اینچ.
مساحت دهانه شیر ورودی (π d h)، 21.25 سانتی متر مربع؛ 3.29 اینچ مربع.
دریچه ورودی باز می شود، درجه روی میل لنگ، نقطه مرگ بالا.
دریچه ورودی بسته می شود، درجه روی میل لنگ، 60 درجه دیر.35 میلی متر.دیر
قطر خارجی دریچه اگزوز 68 میلی متر. 2.68 اینچ.
قطر دریچه سوپاپ اگزوز (d)، 61.5 میلی متر. 2.42 اینچ.
حداکثر بالابر سوپاپ اگزوز (h) 11 میلی متر. 0.433 اینچ.
مساحت باز شدن دریچه اگزوز (π d h)، 21.25 سانتی متر مربع؛ 3.29 اینچ مربع.
دریچه اگزوز باز می شود، درجه روی میل لنگ، 60 درجه زودتر.35 میلی متر. زود.
دریچه اگزوز بسته می شود، درجه روی میل لنگ، 161⁄2 درجه دیر.5 میلی متر.دیر
طول شاتون بین مراکز، 314 میلی متر. 12.36 اینچ.
نسبت شاتون به پرتاب میل لنگ، 3.49:1.
قطر میل لنگ 55 میلی متر. بیرون، 2.165 اینچ؛ 28 میلی متر. داخل، 1.102 اینچ.
قطر میل لنگ، 55 میلی متر. بیرون، 2.165 اینچ؛ 28 میلی متر. داخل، 1.102 اینچ.
قطر پین گوجن،30 میلی متر.بیرون،1.181 اینچ؛ 19 میلی متر.داخل،0.708 اینچ.
قطر میل بادامک 26 میلی متر. بیرون، 1.023 اینچ؛ 18 میلی متر. داخل، 0.708 اینچ.
تعداد بلبرینگ میل لنگ 7.
مساحت پیش بینی شده بلبرینگ پین میل لنگ، 36.85 سانتی متر مربع.5.72 اینچ مربع.
مساحت پیش بینی شده از یاتاقان های پین گوجون، 22.20 سانتی متر مربع؛ 3.44 اینچ مربع.
دنباله شلیک، 1، 5، 3، 6، 2، 4. نوع مگنتو، ZH6 بوش. جهت چرخش مگنتو از انتهای رانندگی، یک ساعت، یک ضد ساعت.
زمان‌بندی مغناطیسی، پیشروی کامل، 30 درجه زودرس (16 میلی‌متر اوایل).
نوع کاربراتور (2) طرح بنز.
مصرف سوخت در ساعت، اسب بخار معمولی، 0.57 پینت.
دور معمولی پروانه، دور موتور، 1400 R. P. M.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.