Mercedes-Benz GLA 2024
مرسدس بنز به طور قابل توجهی شاسی بلند GLA جمع و جور را با نوآوری های متعدد و تجهیزات استاندارد گسترده تر ارتقا می دهد. مشبک جدید رادیاتور با لوورهای عمودی و باله افقی شخصیت قدرتمند را افزایش می دهد. علاوه بر این، کاپوت با گنبدهای قدرتی که به طور محتاطانه پیشنهاد شده است، ظاهری با اعتماد به نفس دارد. سپر جلوی بازطراحی شده با محافظ بصری زیردریایی به ژن های خارج از جاده GLA اشاره می کند.

علاوه بر این، امضای نور مدرن شده در چراغ‌های جلوی استاندارد LED با عملکرد بالا و چراغ‌های LED عقب است. مرسدس بنز با رنگ آبی طیفی جدید و چهار طرح چرخ اضافی، دامنه آپشن ها را گسترش می دهد. در تریم اولیه، GLA جدید روی چرخ‌های آلیاژی 17 اینچی پنج پره دو پره به رنگ مشکی براق با سطوح براق براق قرار گرفته است. چرخ های اختیاری 18 تا 20 اینچی نیز موجود است.

صفحه نمایش دوتایی ایستاده یکی از ویژگی های برجسته داخلی به طور قابل توجهی ارتقا یافته است. اکنون به ترتیب شامل یک صفحه نمایش 7 اینچی و یک صفحه نمایش 10.25 اینچی به عنوان استاندارد برای دسته ابزار و صفحه نمایش چند رسانه ای است. دو نمایشگر 10.25 اینچی با صفحه نمایش عریض به صورت اختیاری در دسترس هستند. آنها یک تجربه کل نگر با فناوری پیشرفته ارائه می دهند و معماری پلان باز را بهبود می بخشند. فرمان نسل فعلی به صورت استاندارد با چرم روکش شده است. چرم مصنوعی ARTICO به عنوان جایگزین موجود است. برای اولین بار، رینگ فرمان گرم شونده نیز برای AMG Line موجود است.

Mercedes-Benz GLA 2024

منطق پیشنهادی ساده با تجهیزات استاندارد گسترده

مرسدس بنز GLA جدید به صورت استاندارد به صندلی های راحتی مجهز شده است. روکش آنها با چرم مصنوعی ARTICO و پارچه برجسته سه بعدی به رنگ مشکی است. آنها همچنین به صورت اختیاری در رنگ مرموز مرسوم در دسترس هستند. نوع تجهیزات Progressive سه رنگ داخلی را ارائه می دهد: مشکی، بژ ماکیاتو و خاکستری. در خط AMG، روکش صندلی استاندارد در چرم مصنوعی/میکروفیبر MICROCUT ARTICO اکنون در رنگ قهوه ای باهیا نیز موجود است. در مجموع چهار رنگ اثاثه یا لوازم داخلی در خط AMG موجود است: مشکی، قهوه ای باهیا، خاکستری و فلفل قرمز سایه جدید همراه با مشکی. روکش پارچه ای صندلی راحتی از مواد 100% بازیافتی ساخته شده است. در مورد روکش صندلی ARTICO/MICROCUT، این نسبت در آینه صندلی 65 درصد و در پارچه پایینی 85 درصد است.

مرسدس بنز تجهیزات استاندارد GLA را به طور قابل توجهی ارتقا داده و منطق پیشنهاد را با دقت بیشتری بر اساس خواسته های مشتری خاص تنظیم کرده است. به عنوان مثال، علاوه بر فرمان چرمی و چراغ های جلو LED، تجهیزات اصلی از قبل شامل Highbeam Assist، دوربین پشتیبان و بسته USB است. از نوع تجهیزات Progressive به بعد، مشتریان بسته پارکینگ و بسته آینه را نیز دریافت می کنند. تجهیزات کاربردی بیشتر بر اساس رفتار مشتری واقعی در بسته‌هایی قرار می‌گیرند. از نظر ویژگی های طراحی مانند رنگ ها، تودوزی، تریم و چرخ ها، علاقه مندان می توانند خودروها را به صورت جداگانه پیکربندی کنند.

Mercedes-Benz GLA 2024

آخرین نسل MBUX با عملکرد بصری و نرم افزار تطبیقی

مرسدس بنز GLA اکنون همچنین دارای آخرین نسل MBUX – با سبک های نمایشگر جدید طراحی شده است: در حالی که “Classic” تمام اطلاعات مربوط به راننده را ارائه می دهد، “Sporty” با دور شمارنده پویا تحت تأثیر قرار می گیرد. “احتیاط” نمایشگرها را به محتوای ضروری کاهش می دهد. در ترکیب با سه حالت ناوبری، کمک و خدمات به اضافه 10 دنیای رنگی نور محیط، گزینه‌های شخصی‌سازی متعددی وجود دارد. همه عملکردهای قبلی مانند رسانه، تلفن، خودرو و غیره هنوز در دسترس هستند. آنها را می توان به راحتی از طریق صفحه نمایش لمسی یا پدهای انگشت روی فرمان کار کرد.

تجدید نظر در سیستم تله ماتیک بر طراحی جدید و بهبود عملکرد متمرکز شد. قابلیت جدید اتصال بی سیم با گوشی های هوشمند از طریق Apple CarPlay یا Android Auto Wireless است. برای اتصال بیشتر، GLA اکنون دارای یک پورت USB-C اضافی و افزایش قدرت شارژ USB است. همه پورت های USB اکنون روشن شده اند.

با فعال کردن خدمات آنلاین در برنامه Mercedes me، دستیار صوتی هوشمند حتی توانایی بیشتری در گفتگو و یادگیری پیدا می کند. سیستم راننده را می شناسد و تنظیمات یا مسیرهای معمولی آنها را به خاطر می آورد. در لحظه مناسب، عملکردهای اطلاعات سرگرمی، راحتی و وسیله نقلیه شخصی شده را پیشنهاد می کند .

دقیقاً متناسب با وضعیت رانندگی مربوطه. البته راننده می تواند این پیشنهاد را با عملکرد «اکنون پیشنهاد نکن» را رد کند یا با «دوباره پیشنهاد نشود» آن را برای همیشه حذف کند. وسیله نقلیه این آرزوها را به خاطر می آورد. حتی بدون گفتن «هی مرسدس» هم می‌توان برخی از اقدامات را آغاز کرد. علاوه بر این، دستیار صوتی می تواند عملکرد خودرو را توضیح دهد. صوتی “Tourguide” به عنوان بخشی از “دستیار صوتی MBUX” از Mercedes me – در ابتدا منحصراً در آلمان – یک ویژگی هیجان انگیز به اطلاعات سفر اضافه می کند. هنگامی که فرمان صوتی “Hey Mercedes, start Tourguide” داده می شود، MBUX حقایق جالبی را در مورد مکان های دیدنی در طول مسیر می خواند. این سیستم به حدود 3400 تابلوی قهوه ای رنگ در امتداد بزرگراه های آلمان پاسخ می دهد.

سیستم صدای فراگیر اختیاری Burmester®، در ارتباط با آخرین نسل MBUX، اکنون از تجربه صوتی فراگیر Dolby Atmos برخوردار است که به موسیقی فضای، وضوح و عمق بیشتری می‌دهد. علاوه بر این، Dolby Atmos با هر محیط پخش سازگار می شود، به این معنی که طرفداران می توانند با وضوح بی نظیری به موسیقی گوش دهند که با دید اصلی هنرمند از استودیو مطابقت دارد.

Mercedes-Benz GLA 2024
Mercedes-Benz GLA 2024

دیجیتال اضافی: مینی بازی های جدید

با بسته شخصی‌سازی اختیاری برای خدمات اتصال مرسدس بنز، یک دستگاه دیجیتال اضافی جدید نیز راه خود را به مرسدس بنز GLA باز می‌کند. مجموعه‌ای از مینی‌بازی‌های مخصوص صفحه‌های لمسی و دکمه‌های کنترل لمسی روی فرمان، SUV جمع‌وجور را به یک کنسول بازی موبایل تبدیل می‌کند: کسانی که توقف شارژ دارند یا می‌خواهند زمان انتظار را سپری کنند، می‌توانند به تنهایی بازی کنند یا با همسفران خود رقابت کنند. . در حال حاضر، بازی های کلاسیک مانند سودوکو، Shuffle Puck، Pairs، Match 3 و یک مسابقه در دسترس هستند.

مدل های جدید GLA از نظر کمک های ایمنی نیز پیشرفت می کنند. ارتقاء بسته کمک رانندگی امکان کنترل راحت تر Lane Keeping Assist را از طریق Active Steering Control فراهم می کند. نسل بعدی پکیج پارکینگ از پارکینگ طولی نیز پشتیبانی می کند. و تجسم 360 درجه را برای پارک به کمک دوربین ارائه می دهد. کمک مانور تریلر نیز برای اولین بار برای GLA در دسترس است. با پشتیبانی از دوربین، مانور معکوس را تسهیل می کند. پیش نیاز اتصال تریلر با تثبیت کننده تریلر ESP همراه با بسته پارکینگ با دوربین 360 درجه است.

Mercedes-Benz GLA 2024
Mercedes-Benz GLA 2024

دامنه گسترده ای از گزینه های درایو برقی شده

برای کاهش بیشتر مصرف و آلایندگی، موتورهای بنزینی مرسدس بنز GLA جدید برقی شده اند. این محدوده شامل واحدهای چهار سیلندر با گیربکس هفت یا هشت سرعته DCT دوکلاچه به عنوان تجهیزات استاندارد است. هیبریدهای ملایم مجهز به منبع تغذیه 48 ولتی اضافی برای استارت-ژنراتور تسمه محور هستند. توان اضافی 10 کیلوواتی آن که مختصراً در دسترس است، از چابکی هنگام استارت پشتیبانی می کند یا برای تقویت سریع استفاده می شود. استارت-ژنراتور همچنین راحتی را افزایش می دهد: علاوه بر راه اندازی موتور با لرزش کم و صدای کم، امکان حرکت در هنگام خاموش شدن موتور احتراقی را نیز فراهم می کند. علاوه بر این، در طی فرآیندهای ترمز و شتاب گیری بهبود می یابد – و بنابراین شبکه 12 ولتی داخلی و همچنین باتری 48 ولتی را با انرژی الکتریکی تامین می کند.

Mercedes-Benz GLA 2024
Mercedes-Benz GLA 2024

قدرت و برد بیشتر برای پلاگین هیبریدی

درایو هیبریدی پلاگین توسعه یافته بیشتر مرسدس بنز GLA 250 e بالاتر از همه با عملکرد افزایش یافته است. محتوای انرژی قابل استفاده بالاتر باتری ولتاژ بالا بهبود یافته همچنین منجر به برد الکتریکی طولانی تر می شود. خروجی موتور الکتریکی با 5 کیلو وات به 80 کیلو وات افزایش یافته است در حالی که قدرت سیستم ثابت باقی می ماند. در سمت شارژ، سه گزینه هنوز در دسترس است: علاوه بر استاندارد 3.7 کیلووات، باتری را می توان به صورت اختیاری با جریان متناوب و حداکثر 11 کیلو وات شارژ کرد. همچنین امکان شارژ باتری با جریان مستقیم و حداکثر 22 کیلو وات وجود دارد. این باعث کاهش بیشتر زمان شارژ می شود. مرسدس بنز همچنین تجسم عملکردهای هیبریدی در یونیت اصلی را به روز کرده است.

موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر دیزلی عملکرد روان و ارائه قدرت برتر را با راندمان معاصر ترکیب می کند. در سه سطح قدرت و گشتاور موجود است. از ویژگی های آن می توان به توربوشارژ تک مرحله ای با هندسه توربین متغیر اشاره کرد. سر سیلندر و میل لنگ از آلومینیوم سبک ساخته شده است. پوشش NANOSLIDE® توسعه یافته توسط مرسدس بنز اصطکاک بین دیواره سیلندر و پیستون فولادی را کاهش می دهد. این باعث کاهش مصرف و انتشار گازهای گلخانه ای می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.