بررسی اجمالی

در دنیای مد، سبک بالا اغلب به قیمت راحتی یا کاربردی است و مرسدس بنز GLA250 2023 یکی از بسیاری از سواری های شیک است که این اصل را تایید می کند. ما این را می دانیم زیرا GLB250 این شرکت در اصل همان SUV زیر کمد جعبه ای آن است. شکل معقول تر GLB فضای بیشتری را برای بار بیشتری فراهم می کند و حتی می تواند در ردیف سوم صندلی های اختیاری قرار بگیرد. اما اگر از ما بپرسید، خط سقف شیب‌دار GLA250 و ظاهر هاچ‌بک‌تر به مراتب جذاب‌تر هستند. یک 4 سیلندر توربوشارژ 221 اسب بخاری قدرت کافی را ارائه می دهد، هندلینگ برای اکثر خریداران به اندازه کافی درگیر است، و کابین به طور مناسبی فانتزی، دارای مواد مجلل اسپورت و ویژگی های فنی به خوبی یکپارچه است. آیا می خواهید هیجان های رانندگی بزرگی را در این بدنه رندر شده داشته باشید؟ GLA45 382 اسب بخاری را بررسی کنید که به طور جداگانه آن را بررسی می کنیم.

چه چیزی برای سال 2023 جدید است؟

هیچ یک از مینی کراس اوورهای مرسدس – از جمله کلاس GLA – هیچ تغییری برای مدل سال 2023 دریافت نکرده است.

قیمت و کدام یک را بخریم؟
شروع از 38،550$ دلار

در حالی که هیچ کس که یک GLA250 می‌خرد احتمالاً مسیرها را کاوش نمی‌کند، انتخاب مدل 4Matic چیزی بیش از سیستم چهارچرخ متحرک را اضافه می‌کند. مرسدس در حال ساخت پکیج مهندسی آفرود استاندارد در آن مدل است که حالت رانندگی خارج از جاده را فراهم می کند که پاسخ دریچه گاز و تحویل نیرو را کاهش می دهد. برخی از رانندگان ممکن است آن را در شرایط خاص مانند شخم زدن در برف سنگین مفید بدانند. از نظر ما، پکیج Premium یک الزام است زیرا صفحه نمایش دیجیتال 10.3 اینچی بزرگتر و صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی 10.3 اینچی را اضافه می کند که در یک پنل پیوسته ترکیب شده و ظاهری پیشرفته به کابین GLA می بخشد.

موتور، گیربکس و عملکرد

کلاس GLA 2023 از یک موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری توربوشارژ بهره می برد که جلو یا هر چهار چرخ را به حرکت در می آورد و 221 اسب بخار قدرت تولید می کند. با یک اتوماتیک هشت سرعته جفت می شود. در پیست آزمایشی ما، یک GLA250 4Matic چهار چرخ متحرک، زمان 60 مایل در ساعت 6.3 ثانیه را به دست آورد که در مقایسه با بسیاری از شاسی‌بلندهای EV، کافی اما دور از سرعت بود. این نتیجه در واقع کندتر از مدل نسل آخر است که در همان آزمایش نتیجه 5.7 ثانیه ای را به دست آورد. در حالی که GLA250 به عنوان یک SUV اسپورت در نظر گرفته نشده است، هندلینگ آن ترکیبی است و سیستم تعلیق آن به اندازه کافی در مسیرهای ناهموار جاده سازگار است تا از نامحسوس بودن جلوگیری کند.

مصرف سوخت و L/100 دنیای واقعی

EPA تخمین می زند که GLA250 24 مایل بر گالن در شهر، 34 مایل بر گالن در بزرگراه و 28 مایل بر گالن در مجموع تولید می کند. برآورد مصرف سوخت GLA250 4Matic چهار چرخ متحرک 23 مایل بر گالن در شهر، 32 مایل بر گالن در بزرگراه و 26 مایل بر گالن شهر است. ما فرصتی برای آزمایش GLA250 جدید در مسیر تست مصرف سوخت 200 مایلی خود در بزرگراه نداشتیم، اما وقتی این کار را انجام دادیم، این داستان را با نتایج به‌روزرسانی خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مصرف سوخت کلاس GLA، به وب سایت EPA مراجعه کنید.

داخلی، راحتی و فضای بار

یکی از شکایات اصلی در مورد نسل قبلی کلاس GLA، فضای داخلی تنگ آن بود. مرسدس با مدل نسل جدید آن را اصلاح کرده است. سرنشینان صندلی عقب تقریباً پنج اینچ فضای پای اضافی دارند و همچنین فضای بیشتری برای شانه ها و آرنج ها دارند. این به کلاس GLA کمک می کند تا به طور مستقیم با رقبای کلیدی مانند آئودی Q3، BMW X1 و Volvo XC40 رقابت کند. مواد داخلی سطح بالایی به نظر می‌رسند و چیدمان کنترل‌ها و دریچه‌های کنترل آب و هوا شبیه به آنچه در کلاس GLB می‌بینیم، با شیفتر نصب‌شده در ستون، کنترل‌کننده اطلاعات سرگرمی نصب‌شده در کنسول مرکزی و دریچه‌های دایره‌ای در امتداد داشبورد است. ظرفیت بار در مقایسه با مدل قدیمی افزایش یافته است و صندلی های عقب صاف می شوند. کف بار در حال حاضر همسطح کف طاقچه است، که باعث می شود اقلام حجیم کشویی داخل و خارج از صندوق عقب راحت تر شوند. در آزمایش ما، GLA250 شش چمدان دستی ما را در پشت صندلی عقب جا داد، که یک عدد بیشتر از آنچه در مدل نسل گذشته قرار داشتیم.

اطلاعات سرگرمی و اتصال

سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX مرسدس بنز – چه خوب و چه بد – استاندارد در طیف کلاس GLA است. مدل های پایه دارای دو نمایشگر 7.0 اینچی، یکی برای نمایشگر گیج راننده و دیگری برای سیستم اطلاعات سرگرمی هستند. دو نمایشگر 10.3 اینچی اختیاری هستند. این تنظیمات مشابه در سرتاسر خط تولید مرسدس با نظرات متفاوتی از سوی سردبیران ما ارائه شده است. سیستم را می توان از طریق صفحه لمسی، با استفاده از دستورات صوتی یا با استفاده از کنترلر صفحه لمسی در کنسول مرکزی دستکاری کرد. Apple CarPlay و Android Auto استاندارد هستند. ناوبری، رادیو ماهواره ای SiriusXM، نمایشگر هدآپ و سیستم صوتی درجه یک Burmester همگی اختیاری هستند.

ویژگی های ایمنی و کمک راننده

ترمز اضطراری خودکار در سراسر محدوده استاندارد است، اما ویژگی‌های پیشرفته‌تر کمک راننده مانند کروز کنترل تطبیقی و کمک حفظ بین خطوط نیاز به افزودن بسته اختیاری راننده کمک دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج تست تصادف کلاس GLA، از وب سایت های اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) دیدن کنید. ویژگی های ایمنی کلیدی عبارتند از:

ترمز اضطراری خودکار استاندارد با تشخیص عابر پیاده
هشدار خروج از خط در دسترس با کمک حفظ خطوط
کروز کنترل تطبیقی موجود با ویژگی محوری بین خطوط

پوشش گارانتی و نگهداری

مرسدس یک بسته گارانتی اساسی با پوشش چهار سال یا 50000 مایل ارائه می دهد. لکسوس NX شرایط گارانتی طولانی تری را ارائه می دهد در حالی که سایر رقبا، مانند BMW و Volvo قراردادهای طولانی مدتی را برای تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده رایگان ارائه می دهند.

گارانتی محدود 4 سال یا 50000 مایل را پوشش می دهد
گارانتی پیشرانه 4 سال یا 50000 مایل را پوشش می دهد
بدون تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده رایگان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.