کالاهای خوب مرسدس بنز به دلیل شهرتشان به دلیل کیفیت، مهندسی و قابلیت اطمینان شهرت دارند. با تمام ویژگی ها و فناوری ایمنی عالی که در مرسدس بنز شما وجود دارد، شخصیت و عملکرد مراقبت از شما و تمام نیازهای رانندگی شما را بر عهده می گیرد.

دیدن چندین نفر که خودروهای مرسدس بنز خود را بدون هیچ گونه نگرانی تعمیر و نگهداری سال به سال رانندگی می کنند، ساده است. مرسدس بنز بخشی از دایملر است که اولین خودروی خود را با نام مرسدس بنز در سال 1926 روانه بازار کرد.

درآمد دایملر AG در سال 2020 از 154.3 میلیارد یورو فراتر رفت. درآمد آن از خودروهای مرسدس بنز فقط 116.3 میلیارد دلار بود. دلیل اینکه مردم عاشق این خودروی مجلل هستند اما آن را انتخاب نمی کنند، عمدتاً به این دلیل است که نگهداری از آن کمی دشوار به نظر می رسد. با این حال، راهنمایی های ما چیز دیگری می گوید.

عملکرد وسیله نقلیه می تواند تحت تأثیر تعدادی از متغیرها از جمله گرما، باران، رطوبت، شرایط جاده و رفتارهای رانندگی باشد. شما باید این نکات نگهداری مرسدس را رعایت کنید تا ستاره سه پر خود را در بهترین شکل عملکرد خود نگه دارید و عمر مفید آن را افزایش دهید.

در اینجا 7 روش برتر برای مراقبت از مرسدس بنز برای اطمینان از سالهای بی شمار، مایل های بی شمار و قابل اعتماد بودن تزلزل ناپذیر آورده شده است:

روغن را بررسی کنید

پارک کردن ماشین خود در یک منطقه صاف به شما امکان می دهد روغن را بررسی کنید. اگر موتور در دمای کار معمولی خود باشد، باید حدود پنج دقیقه خاموش شود. به عنوان مثال، اگر موتور در دمای کار نیست، اگر آن را برای مدت کوتاهی روشن کنید، باید حداقل 30 دقیقه آن را خاموش کنید.

این باعث می شود روغن زمان کافی برای خروج از موتور و ورود به مخزن را فراهم کند. میله روغن را از لوله راهنمای آن خارج کنید. میله اندازه گیری را از روغن تمیز کنید. میله روغن باید به آرامی در لوله راهنما قرار داده شود تا زمانی که متوقف شود، سپس یک بار دیگر خارج شود. سطح روغن اگر بین علامت MIN و MAX باشد صحیح است. اگر نه، در صورت نیاز روغن بیشتری اضافه کنید.

آن را واکس بزنید

هر خرده فروش متخصص به شما خواهد گفت که شستن ماشین خود با صابون و نامیدن آن در روز کافی نیست. رنگ روی خودرو شما ساییدگی و پارگی زیادی را تجربه می کند، از جمله آسیب ناشی از اشعه ماوراء بنفش، مدفوع پرندگان، شیره درختان، گرد و غبار و شن، قیر، حشرات، روغن خودروهای دیگر و حتی سنگ هایی که هنگام رانندگی به سمت شما پرواز می کنند. یک واکس ماشین با کیفیت خوب به عنوان مانعی بین رنگ شما و تمام عناصر مضری که می تواند به آن آسیب برساند عمل می کند.

برای محافظت از رنگ خود و حفظ ظاهری کاملاً جدید برای اتومبیل خود، باید آن را چندین بار در سال پس از شستن آن واکس بزنید. موم باید در زمانی که هوا خشک است و دمای آن بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد است روی آن قرار دهید.

با پر کردن لکه‌ها و خراش‌های جزئی، واکس خودکار سطح رنگ خودروی شما را صاف می‌کند و اجازه می‌دهد مقداری خاک و رطوبت بدون آسیب رساندن به آن از بین برود. اپیلاسیون منظم همچنین تمیز کردن ماشین شما را ساده تر می کند.

نگهداری و بازرسی سیستم خنک کننده

سیستم خنک کننده در شرایط خوبی نگهداری می شود و با مخلوط 50/50 خنک کننده و آب مقطر در برابر خوردگی و رسوبات محافظت می شود. بررسی سطح مایع خنک کننده آسان است. وقتی ماشین روی سطح صافی قرار دارد و موتور خنک شده است، فقط سطح مایع خنک کننده را بررسی کنید.

SmartKey را روی تنظیم 2 در قفل احتراق قرار دهید و برای نظارت بر دمای مایع خنک‌کننده در مرسدس بنز به صفحه نمایش دمای مایع خنک‌کننده در دسته ابزار نگاه کنید.

اگر به مایع خنک کننده بیشتری نیاز است، مخزن خنک کننده باید باز شود و دمای مایع خنک کننده نباید بالاتر از 158 درجه فارنهایت (70 درجه سانتیگراد) باشد. قبل از افزودن مایع خنک کننده، درپوش را به آرامی در جهت معکوس زمان بچرخانید تا فشار اضافی آزاد شود.

تمیز نگهش دار

در حالی که شستن قسمت بیرونی ماشین مشهود است، بسیاری از زباله هایی که از روی آن عبور کرده است نیز می توانند به پایین آن بچسبند. حذف انباشته کثیفی جاده زمستانی منطقی است. از ایجاد عادت پرسیدن از خود بپرهیزید: «مقصود چیست؟ یک بار دیگر پاشیده می شود. هر چه رطوبت زمان کمتری در شکاف ها به خصوص در قسمت زیرین سپری شود، بهتر است.

مراقب طرف دیگر معادله رانندگی باشید

ما در مورد بهترین روش‌ها برای روشن نگه‌داشتن خودرو صحبت کرده‌ایم، و یکی از آنها این است که آن را از برخوردهای سنگین دور نگه دارید یا به حداقل برسانید. هنگامی که ترمز را فشار می دهید، به صدای عجیب و غریب گوش دهید، هر گونه کششی را احساس کنید و سطح روغن ترمز خود را بررسی کنید.

بسیار مهم است که هر جزء را بازرسی و تعمیر کنید تا مطمئن شوید که همه عناصر به ترتیب کار می کنند. این قطعات شامل سیلندر و خط ترمز و همچنین لنت ترمز، کالیپر و روتور می باشد.

دفترچه راهنمای وسیله نقلیه شما باید یک برنامه استاندارد تعمیر و نگهداری ترمز ارائه دهد. با این حال، یک قانون معقول معقول این است که لنت های ترمز را یک بار در 12000 مایل بررسی کنید و مایع را هر 25000 مایل تعویض کنید. این ارقام بر اساس ماشین و عادات رانندگی شما است.

فشار لاستیک مناسب را بررسی و حفظ کنید

به اندازه بزرگی ماشین شما، ردپای واقعی در مجموع تنها دو (2) فوت مربع است. شما فقط می توانید در هر زمان معینی با استفاده از پایین لاستیک ها شروع، توقف و پیمایش کنید. با باد کردن مناسب و حفظ فشار یکنواخت بهترین فرصت را برای موفقیت به آنها بدهید

نگهداری مکرر

همانطور که قبلاً گفته شد، نگهداری و سرویس مرسدس بنز شما به طور منظم برای به حداکثر رساندن طول عمر آن ضروری است. شما باید به خدمات A، B و C پایبند باشید، سپس آن را به پایان برسانید. می توانید با کمک متخصصان و تکنسین های مراکز خدمات مرسدس، اوج عملکرد خودرو را حفظ کنید.

مرسدس بنز نشان دهنده تعهد مالی قابل توجهی است. برای محافظت از سرمایه‌گذاری خود و بهره‌برداری حداکثری از آن، از روش‌های تعمیر و نگهداری ساده و برنامه‌های تعمیر و نگهداری منظم پیروی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.